www.mamboteam.com
Watersportvereniging Wolphaartsdijk
DSC_2758
DSC_1196
P1040079
IMG_0284
Home arrow Jeugd arrow Verslagen arrow Mooi zeilweekend voor de jeugd op 14 en 15 april
vrijdag, 24 mei 2013
 
 
Mooi zeilweekend voor de jeugd op 14 en 15 april PDF Afdrukken E-mail
Een super mooi zeilweekend op 14 en 15 april voor de jeugd van de Watersportvereniging Wolphaartsdijk.

Zaterdagmorgen inschepen voor een inhaal zeildag van de winter wedstrijd zeiltraining. Met enkele optimisten en splash zeilers zijn we het water op gegaan. Windkracht 3 met een zonnetje maar wel fris. Echt geen zwemwater maar enkelen kunnen het toch niet laten (voorkomen) om om te slaan. Voor de lunch een lekkere kop soep in het Oorlam en dan nog een keer het water op. Om 15.00 uur houden we het voor gezien, morgen mogen we weer! De boten opruimen en afspuiten en dan lekker aan de warme chocomel.

Zondagmorgen is het heel ander weer. De wind giert over de haven al lijkt het dan altijd erger dan als het in werkelijkheid is. Gelukkig schijnt de zon. De opkomst van de jeugdige zeilers is groot. We krijgen vandaag bezoek van Annemiek Bekkering. Ze maakt deel uit van de Nederlandse kernploeg Match Racen. De WSVW maakt deel uit van de Vrienden van het team. Over enkele weken weet het team of ze deel mogen nemen aan de Olympische spelen in Weymouth.

Om 10.00uur verwelkomt Martijn, samen met de andere trainers, Annemiek in het zwembad in Goes. De beginnende zeilers hebben de eerste zwembad les. Eerst met z’n allen op de foto en dan op naar de opgetuigde optimisten die klaar liggen in het zwembad. De kinderen krijgen te horen in welke groep ze komen en wie hun trainer of trainster is. De zwemvesten worden gecontroleerd en dan mogen ze het water in. Spelletjes doen in en om de optimisten. Annemiek vind het leuk om dit te zien, zelf heeft ze het nooit mee mogen maken. De spannig verdwijnt als sneeuw voor de zon bij de jonge zeilers want zeilen is leuk!

Om 10.45 zitten de meer ervaren zeilers in Wolphaartsdijk, in hun droogpakken te wachten op Annemiek. Annemiek vertelt dat ze 10 jaar gelden bij de WSVW begonnen is met de trainingen in haar optimist. Met veel plezier ging ze met rasse sprongen vooruit en kwam in de kernploeg van de optimisten-club terecht. Met Zeilteam Zeeland waren we vaak ook op de wedstrijden waar Annemiek aan deel nam dus kwamen we elkaar vaak tegen. We zijn haar blijven volgen in de 29er waar ze hoge punten mee scoorde.

De filmploeg van de PZC heeft een mooie reportage gemaakt van deze geweldige zeildag. In de ochtend heeft Annemiek de optimisten les gegeven met Jet samen. 's-Middags heeft ze samen met Ben en Joost de Splash zeiltips gegeven. De wind was flink toegenoemen NO 5 tot 6. Het was heel erg spannend maar wel kikken, zo hard gaan! Alle zeilers hebben het super goed gedaan deze dag en gingen moe maar voldaan weer naar huis. Annemiek vertrok naar Schiphol, op naar Weymouth, het water waar het deze zomer gaat gebeuren.

We houden u op de hoogte!

Bekijk hier het filmpje wat de PZC heeft gemaakt
Bekijk hier de foto's in het foto-album

 

Over Annemiek Bekkering
De kans is aanwezig dat de in Amsterdam woonachtige zeilster komende zomer deelneemt aan de Olympische Spelen. Bekkering, die leerde zeilen bij watersportvereniging Wolphaartsdijk, maakt deel uit van de Nederlandse zeilkernploeg matchracen. Ze vormt een team met Merel Witteveen en kopvrouw Mandy Mulder. Tijdens de Delta Lloyd Trials (5 tot en met 7 mei) krijgen ze de kans om ten koste van het Nederlandse trio Renée Groeneveld, Annemieke Bes en Marcelien Bos-De Koning een ticket voor de Olympische Spelen in Londen veilig te stellen. De trials vinden plaats bij Weymouth, waar deze zomer ook de olympische zeilwedstrijden plaatsvinden. Beide teams hebben zich al genomineerd voor de Spelen en tevens vormbehoud getoond. Er kan echter slecht één Nederlands team worden afgevaardigd.

 


Gewijzigd op ( donderdag, 3 mei 2012 )
 
< Vorige
 
Top! Top!